Ranking bramek VoIP 2023

Żeby przedstawić ranking bramek VoIP, najpierw należy omówić ich zastosowanie i działanie w praktyce. Zatem czym jest bramka VoIP? Bramka VoIP to urządzenie, które umożliwia połączenie tradycyjnej sieci telefonicznej PSTN (Public Switched Telephone Network) z siecią VoIP (Voice over Internet Protocol). Bramka VoIP tłumaczy sygnały głosowe pomiędzy tymi dwoma sieciami, co umożliwia użytkownikom tradycyjnych telefonów korzystanie z technologii VoIP.

W praktyce bramka VoIP to urządzenie, które podłącza się do tradycyjnego telefonu i do sieci internetowej. Po nawiązaniu połączenia telefonicznego, bramka zamienia sygnał głosowy na format kompatybilny z siecią internetową i wysyła go przez Internet do adresata. Gdy sygnał dotrze do odbiorcy, bramka tłumaczy go z powrotem na sygnał kompatybilny z siecią telefoniczną.

Bramki VoIP pozwalają na korzystanie z różnych funkcji VoIP, takich jak wideokonferencje, przekazywanie połączeń, rozmowy grupowe i wiele innych. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty połączeń telefonicznych, szczególnie w przypadku międzynarodowych rozmów. Bramki VoIP są coraz częściej stosowane w firmach, które chcą obniżyć koszty połączeń, ale jednocześnie zachować tradycyjny telefon.

Spis treści
Bramka VoIP łatwo integruje się różnymi systemami.

Dlaczego warto zainstalować bramki VoIP w swojej firmie?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w bramki VoIP. Jednym z nich jest obniżenie kosztów połączeń, ponieważ bramki VoIP pozwalają na prowadzenie połączeń telefonicznych przez Internet, co jest znacznie tańsze niż korzystanie z tradycyjnej sieci telefonicznej. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty połączeń, szczególnie w przypadku międzynarodowych rozmów. 

Kolejnym powodem jest łatwa integracja z istniejącą infrastrukturą wewnątrz firmy. Bramki VoIP są zazwyczaj łatwe do zainstalowania i skonfigurowania, a także łatwo integrują się z istniejącą infrastrukturą telefoniczną. Bramki VoIP umożliwiają także korzystanie z różnych funkcji VoIP, takich jak wideokonferencje, przekazywanie połączeń, rozmowy grupowe i wiele innych, a dzięki wykorzystaniu technologii VoIP, bramki zapewniają wysoką jakość dźwięku podczas połączeń.

Start

dla każdej firmy
0 zł + VAT/ mies.
  • Dowolna liczba użytkowników
    (numerów wewnętrznych)
  • Indywidualny opiekun konta
  • Szkolenie personelu
  • Dostępne wszystkie funkcje
  • 30 dni za darmo!
  •  

Testuj aplikacje VoIP w swojej firmie przez 30 dni za darmo!

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu Konsultanta na wskazany przeze mnie numer telefonu/adres email, zgodnie z Rozporządzeniem RODO z dnia 27 kwietnia 2016, na zasadach „Kodeksu przetwarzania danych osobowych przez Telestrada S.A”, z którym się zapoznałem/am i akceptuję jego treść."

Bramki VoIP są coraz częstszym wyborem w firmach, które posiadają już telefony tradycyjne i nie chcą zmieniać sprzętu dla wielu stanowisk. Bramki pozwalają na korzystanie z usług telefonicznych z dowolnego miejsca, pod warunkiem dostępności połączenia internetowego. Dzięki temu można prowadzić rozmowy z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkową zaletą jest ich skalowalność. Oznacza to, że można łatwo zwiększyć liczbę użytkowników lub funkcji w miarę rozwoju firmy.

Jeżeli jednak interesuje cię zakup nowych telefonów VoIP do swojej firmy, to sprawdź nasz ranking 2023.

Ranking najbardziej popularnych bramek VoIP w 2023 r.

MIEJSCE 1: Bramka VoIP Grandstream HT802

Grandstream HT802 to niewielkie urządzenie, idealne dla małych firm lub użytkowników domowych. Posiada dwa porty telefoniczne i obsługuje protokół SIP. 

Zalety: łatwa instalacja i konfiguracja, niski koszt, dobra jakość dźwięku. 

Orientacyjna cena katalogowa: ok. 100,00 – 150,00 zł

 

MIEJSCE 2: Bramka VoIP Grandstream HT814

Grandstream HT814 to urządzenie z czterema portami telefonicznymi, które można skonfigurować do pracy z różnymi dostawcami VoIP. Obsługuje protokoły SIP i T.38 do przesyłania faksów. 

Zalety: wsparcie dla różnych protokołów, dobra jakość dźwięku, wbudowane narzędzia diagnostyczne. 

Orientacyjna cena katalogowa: ok. 400,00 – 500,00 zł

 

MIEJSCE 3: Bramka VoIP Cisco SPA112

Cisco SPA112 to niewielkie urządzenie, które obsługuje dwa porty telefoniczne i protokół SIP. Jest prosta w obsłudze i zapewnia wysoką jakość dźwięku. 

Zalety: łatwa instalacja i konfiguracja, wsparcie dla standardów SIP i RTP, niski koszt. 

Orientacyjna cena katalogowa: ok. 200,00 – 250,00 zł

 

MIEJSCE 4: Bramka VoIP Grandstream HT818

Grandstream HT818 to urządzenie z osiemnastoma portami telefonicznymi, idealne dla średnich i większych firm. Obsługuje protokół SIP i T.38 do przesyłania faksów. 

Zalety: duża liczba portów telefonicznych, dobra jakość dźwięku, łatwa instalacja i konfiguracja. 

Orientacyjna cena katalogowa: ok. 1 500,00 – 2 000,00 zł

 

MIEJSCE 5: Bramka VoIP Yeastar YST-TA100

Yeastar YST-TA100 to urządzenie z jednym portem telefonicznym, które obsługuje zarówno protokół SIP, jak i T.38. Jest łatwa w obsłudze i zapewnia wysoką jakość dźwięku. 

Zalety: kompatybilność z różnymi usługodawcami VoIP, wbudowany firewall, łatwa instalacja i konfiguracja. 

Orientacyjna cena katalogowa: ok. 300,00 – 400,00 zł

Bramki VoIP

Warto zauważyć, że ceny mogą się różnić w zależności od sklepu i kraju. Ostateczna cena zależy również od dodatkowych funkcji, takich jak wbudowany switch Ethernet, obsługa PoE (Power over Ethernet), interfejsy USB, wbudowane funkcje QoS (Quality of Service) i wiele innych. 

Bramki VoIP można zamówić razem z abonamentem w Telestrada S.A., wtedy koszt urządzenia rozłoży się na raty, a po ich spłacie bramka VoIP przejdzie na własność danej firmy. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie kiedy Telestrada S.A. świadczy kompleksowe usługi VoIP. Poznaj ofertę lub zamów darmowe konto testowe i sprawdź sam.

Odbierz darmowego ebooka!

Poznaj zautomatyzowany i niezawodny system obsługi klienta!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.