5 najlepszych programów VoIP na komputer

Dzisiejsza aplikacja VoIP zapewnia wszechstronny interfejs dla wielu kanałów komunikacji, w tym wideokonferencji, połączeń głosowych, wiadomości tekstowych SMS, czatów, a nawet faksów online. Eliminuje konieczność przełączania się między wieloma aplikacjami w ciągu dnia, usprawnia komunikację głosową, wideo i narzędzia do współpracy zespołowej w ujednoliconą aplikację z synchronizacją konwersacji w czasie rzeczywistym.

W tym artykule omówimy zalety oprogramowania VoIP,  przedstawimy kluczowe funkcje VoIP i opiszemy 5 najlepszych aplikacji VoIP na PC, aby pomóc Ci zawęzić poszukiwania najlepszej platformy komunikacji biznesowej dla twojego zespołu.

Spis treści

Aplikacja VoIP – Zoiper free dla Windows

Zoiper to telefon programowy VoIP oparty na technologii protokołu inicjowania sesji (SIP). Umożliwia to firmom dostęp do funkcji obsługiwanych przez SIP, takich jak rozmowy wideo i wiadomości błyskawiczne, przy jednorazowym zakupie aplikacji komputerowej lub subskrypcji aplikacji mobilnej. SMS-y (ale nie MMS-y) są dostępne, jeśli kupisz niestandardową markową aplikację komputerową. Jednak Zoiper nie działa samodzielnie. Aby zadzwonić lub wysłać SMS-a, musisz połączyć się z istniejącym dostawcą PBX lub VoIP.

Dzięki planowi Zoiper możesz uzyskać takie funkcje, jak nagrywanie rozmów, przekazywanie połączeń, szyfrowanie oraz (na komputerze) integracja typu „kliknij, aby połączyć” i CRM. Musisz jednak zapłacić osobno za dostęp biznesowy do aplikacji na iOS, Androida i komputery stacjonarne, a nie uzyskasz żadnych funkcji współpracy, które łączą Twój zespół. Ponadto, ponieważ musisz lokalnie hostować aplikację na PC, jeśli korzystasz z Zoiper, będziesz musiał kupować, pobierać i skonfigurować nową aplikację przy każdej aktualizacji zamiast otrzymywania automatycznych, bezpłatnych aktualizacji oprogramowania.

>> Pobierz Zoiper na Windows

Start

dla każdej firmy
0 zł + VAT/ mies.
 • Dowolna liczba użytkowników
  (numerów wewnętrznych)
 • Indywidualny opiekun konta
 • Szkolenie personelu
 • Dostępne wszystkie funkcje
 • 30 dni za darmo!
 •  

Testuj technologię VoIP w swojej firmie przez 30 dni za darmo!

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu Konsultanta na wskazany przeze mnie numer telefonu/adres email, zgodnie z Rozporządzeniem RODO z dnia 27 kwietnia 2016, na zasadach „Kodeksu przetwarzania danych osobowych przez Telestrada S.A”, z którym się zapoznałem/am i akceptuję jego treść."

Aplikacja OpenPhone dla Windows

OpenPhone to biznesowy system telefoniczny, który umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń oraz SMS-ów z dowolnego urządzenia. Możesz użyć aplikacji OpenPhone PC, Mac OS, Android, iPhone lub przeglądarki, aby wybrać dowolny numer telefonu lub wysłać SMS-a.

Możesz nawet dotrzeć do zapisanych kontaktów jednym kliknięciem. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić OpenPhone jako domyślną aplikację do połączeń na urządzeniu z systemem Windows, możesz też natychmiast dzwonić pod numery telefonów na większości stron internetowych — nie musisz już nigdy naciskać Ctrl+C ani Ctrl+V.

Aby pomóc ci usprawnić komunikację biznesową, OpenPhone oferuje garść automatyzacji i integracji. Na przykład możesz skonfigurować automatyczne wiadomości tekstowe i połączyć telefon z aplikacjami takimi jak Slack, Zapier i (po aktualizacji) CRM, aby uniknąć marnowania czasu na przeskakiwanie między platformami.

Chcesz mieć pewność, że klienci zawsze otrzymają wsparcie, którego potrzebują? Udostępnij w aplikacji swoje firmowe numery telefonów, aby każdy dostępny członek zespołu mógł odbierać rozmowy tekstowe lub odbierać połączenia.

>> Pobierz OpenPhone na Windows

Poznaj najlepsze aplikacje VoIP na komputer

>> Nie wiesz którego operatora VoIP wybrać? Przejdź do artykułu: Co musisz wiedzieć, wybierając operatora VoIP?

Aplikacja MicroSIP dla Windows

Aplikacja VoIP MicroSIP może być używany jako podstawowe rozwiązanie do połączeń SIP. Wystarczy go pobrać, zainstalować i połączyć z dostawcą VoIP lub oprogramowaniem pomocy technicznej, aby rozpocząć wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych na komputerze. MicroSIP może również obsługiwać wiadomości tekstowe i połączenia wideo oraz oferuje proste, ale skuteczne funkcje listy kontaktów i dzienników połączeń. Oprogramowanie ma minimalne wymagania i jest uważane za lekką aplikację VoIP o bardzo małym zużyciu pamięci komputera.

MicroSIP może być używany jako dedykowany telefon programowy do użytku w call center LiveAgent. Działa dobrze ze wszystkimi funkcjami naszego call center, takimi jak IVR, przekierowywanie połączeń, przekazywanie połączeń i nie tylko. Możesz wykonywać połączenia bezpośrednio z panelu agenta LiveAgent, wybierając MicroSIP jako preferowane urządzenie do rozmów. Proces integracji jest prosty i zajmuje tylko kilka minut.

>> Pobierz MicroSIP na Windows

Aplikacja VoIP – 3CX dla Windows

3CX to bezpłatna platforma telefoniczna, która oferuje wirtualne centrale PBX, wiadomości WhatsApp i rozwiązania do połączeń wideo z każdym planem. Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows, Mac OS, aplikacji internetowej czy mobilnej, możesz użyć 3CX do zintegrowania czatu na żywo ze swoją witryną internetową i łatwego eskalowania rozmów do przedstawicieli call center w celu uzyskania dodatkowej pomocy.

Aplikacja VoIP 3CX ma roczne plany korzystania z prywatnych środowisk hostingowych, które pomogą ci uniknąć problemów z VoIP spowodowanych ruchem współdzielonym. Dzięki 3CX zapłacisz również większy rachunek za dostęp do ważnych funkcji telefonu biznesowego, takich jak nagrywanie rozmów lub funkcję SMS i MMS.

>> Pobierz 3CX na Windows

Start

dla każdej firmy
0 zł + VAT/ mies.
 • Dowolna liczba użytkowników
  (numerów wewnętrznych)
 • Indywidualny opiekun konta
 • Szkolenie personelu
 • Dostępne wszystkie funkcje
 • 30 dni za darmo!
 •  

Testuj technologię VoIP w swojej firmie przez 30 dni za darmo!

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu Konsultanta na wskazany przeze mnie numer telefonu/adres email, zgodnie z Rozporządzeniem RODO z dnia 27 kwietnia 2016, na zasadach „Kodeksu przetwarzania danych osobowych przez Telestrada S.A”, z którym się zapoznałem/am i akceptuję jego treść."

Aplikacja X-Lite 5 dla Windows

Aplikacja VoIP X-Lite to softphone stworzony przez CounterPath, który może być używany do nawiązywania i odbierania połączeń przez Internet za pośrednictwem sieci IP operatora telekomunikacyjnego. X-Lite działa tylko na platformach Windows i Mac OS.

Łącząc połączenia głosowe i wideo w przyjaznym dla użytkownika interfejsie, X-Lite pomaga płynnie przejść z tradycyjnego środowiska telefonicznego do świata Voice over IP (VoIP). Dzięki potężnym funkcjom ujednoliconej komunikacji zapewnia najwyższą kontrolę nad połączeniami w przyjaznym dla użytkownika interfejsie.

X-Lite daje dostęp do takich funkcji jak, automatyczne odbieranie, przekazywanie połączeń i nagrywanie rozmów. Dodaj nawet 5 kont głosowych, aby usprawnić rozmowy i pobierać aplikacje na maksymalnie 3 urządzenia. 

>> Pobierz X-Lite 5 na Windows

Odbierz darmowego ebooka!

Poznaj zautomatyzowany i niezawodny system obsługi klienta!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.